Žmogaus teisės – mūsų nuomonė
Mūsų įsipareigojimas gerbti žmogaus teises
Esame tarptautiniu mastu veikianti šeimos įmonė ir jaučiamės atsakingi savo darbuotojams, aplinkai ir visuomenei. Todėl įsipareigojame laikytis socialinių standartų, stiprinti žmogaus teises ir užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams.
Jau daugiau kaip 125 metus “Miele”, kaip jokia kita įmonė, siūlo vartotojams aukštos kokybės buitinius ir pramoninius prietaisus. Jos pavadinimas siejamas su patikimais ir ilgai naudojamais prietaisais. Viena iš svarbiausių įmonės vertybių yra pagarbus ir atsakingas elgesys su darbuotojais bei tiekėjais. Pagarba žmogaus teisėms “Miele” yra savaime suprantamas dalykas visose veiklos srityse – ir svarbus aukštos įmonės kultūros požymis.
Ilgametis standarto SA8000 ir “Code of Conduct” (Elgesio kodekso) įgyvendinimas
Laikytis socialinių nuostatų “Miele” reikalauja ir iš savo tiekėjų. Visame pasaulyje tiekėjai turi įsipareigoti savo veikloje laikytis socialinio standarto SA8000 ir to paties reikalauti iš savo tiekėjų. Be to, tiekėjų elgesio kodekse (“Supplier Code of Conduct”) išvardyti principai ir reikalavimai yra neatsiejama verslo santykių tarp “Miele” ir jos tiekėjų dalis. Tiekėjas pripažįsta, kad principai, išsamiau išdėstyti žmogaus ir darbuotojų teisių, aplinkos apsaugos, etiško verslo elgesio ir įmonės sąžiningumo, atsakingų tiekimo grandinių ir deramo patikrinimo srityse, yra minimalūs standartai. Jis taip pat įsipareigoja perduoti šiuos principus ir reikalavimus aukštesnėms tiekimo grandinės struktūroms.
Rizikos analizė
Kalbant apie tiekėjus, “Miele” reguliariai peržiūri ir pritaiko jau daugelį metų taikomą rizikos analizės procesą. Šiuo tikslu tiesioginiai tiekėjai vertinami pagal jų rizikos galimybes, pasitelkiant išorės rizikos rodiklius ir kitą turimą vidaus informaciją (įskaitant konkrečias išvadas ir patirtį), ir skirstomi pagal rizikos lygį. Prioritetų nustatymas yra “Miele” tikslingo, aktyvaus rizikos valdymo ir veiksmų pagrindas. Atsižvelgiant į tiekėjo rizikos klasifikaciją, tai apima įvairius veiksmus – iki metinių tiekėjų patikrinimų vietoje, siekiant užtikrinti atitiktį reikalaujamiems kriterijams ir minimaliems standartams.
Pagal procedūrą “Miele” reguliariai atlieka rizikos analizę ir ją dokumentuoja – ne rečiau negu kartą per metus. Taip pat atliekama neplaninė rizikos analizė, jeigu ji yra būtina po “Miele” atlikto rizikos vertinimo arba faktinių įsipareigojimų pažeidimų – taip pat ir netiesioginių tiekėjų – atveju. Jei, nepaisant visų atsargumo priemonių, yra požymių, kad “Miele” verslo santykiai galėtų turėti neigiamą poveikį žmogaus teisėms, “Miele” taiko problemų sprendimo procedūrą, skirtą veiklai įvertinti, keisti, nutraukti ir (arba) koreguoti, taip pat gali būti nutraukiami verslo santykiai.
Skundų teikimo procedūra
Raginame savo darbuotojus pranešti apie įtariamus šios Žmogaus teisių principų deklaracijos pažeidimus taikant galiojančias skundų ar ginčų sprendimo procedūras. Jiems taip pat priskiriami vietos valdyba, atsakingas personalo skyrius arba skundų teikimo karštoji linija. Mūsų partneriai ir trečiosios šalys turi net keletą galimybių tinklalapyje www.miele.com pranešti ombudsmenui (skundų nagrinėjimo pareigūnui) apie galimus šios žmogaus teisių deklaracijos pažeidimus.
Atsakomybės sritis
Visa atsakomybė už šios deklaracijos įgyvendinimą tenka šešiems esamos valdybos nariams. Atsakomybę už deramų žmogaus teisių laikymosi tikrinimo priemonių naudojimą atsakomybė tenka atitinkamų “Miele” grupės veiklos sričių vadovybei ir yra konkrečiai įgyvendinama. Taip užtikrinama, kad kiekvienas įmonės skyrius suprastų savo atsakomybę už žmogaus teises ir kasdienį jų įgyvendinimą tiek savo asmeninėje veiklos srityje, tiek tiekimo grandinėje. Už bendrą koordinavimą ir priežiūrą atsako centrinė darbo grupė, kuriai vadovauja Tvarumo ir reguliavimo reikalų bei Teisės ir atitikties departamento skyriai.
“Miele” valdyba